Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy na nasz blog: www.blog.inveo.biz.pl

Jak działa rewitalizujce serum do rzęs?

Aby w pełni zrozumieć jak działa serum należy trochę poznać budowę i fizjologię wzrostu włosa.

Kilka podstawowych informacji o skórze i włosach:

Skóra człowieka jest największym organem jego ciała. Ma około 6m2 i niemal w całości pokryta jest owłosieniem. Kobiety mają skórę delikatniejszą i cieńszą od skóry mężczyzny. Włosy występują na całej skórze, oprócz błon śluzowych, wewnętrznych stron dłoni i stóp. Człowiek ma na swoim ciele blisko 5 milionów włosów. Na głowie rośnie ich około 120 tysięcy.

Cykl wzrostu włosa ( czyli i rzęs) jest podzielony na trzy etapy:

  1. Faza wzrostu (anagen) - faza w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę. Dla rzęs ta faza trwa ok. 45-65 dni. Długość tego okresu zależy od wielu różnych czynników, w tym uwarunkowań genetycznych, sposobu odżywiania i ogólnego stanu zdrowia. Palenie tytoniu, nadmiar kofeiny ale również niezbalansowana dieta osłabia potencjał wzrostu brwi i rzęs. Odpowiednia ilość witamin z grupy B, witamin C, A i E wzmacnia rzęsy i zwiększa ich potencjał wzrostu.
  2. Faza przejściowa (katagen) - włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.
  3. Faza spoczynku (telogen) - polega na tym, że włos początkowo jest odżywiany z mieszka, a potem powoli martwieje i wypada. Podczas fazy spoczynkowej rzęsa tkwi w mieszku, dopóki nie wypadnie. Jeżeli rzęsa nie wypadnie, nowa rzęsa z początku cyklu wzrostu wypycha ją. Etap ten może trwać do 100 dni.

Trójfazowość cyklu włosowego dotyczy wszystkich mieszków włosowych i powtarza się wielokrotnie w ciągu życia. Czas trwania poszczególnych faz jest jednak różny dla poszczególnych obszarów.

Nie ma więc nic  dziwnego w tym, że w ciągu dnia możemy stracić nawet kilka rzęs. Nie powinno nas to niepokoić, jest to część normalnego procesu cyklu wzrostu rzęs. Taki sam cykl przechodzą wszystkie włosy na naszym ciele. Cykl wzrostu rzęs jest stosunkowo krótki w porównaniu z cyklem wzrostu włosów na głowie. Pełen cykl wzrostu rzęs może trwać kilka tygodni, podczas gdy włosów na głowie  nawet kilka lat.

Serum Inveo zostało poddane dokładnym, długotrwałym badaniom laboratoryjnym oraz aplikacyjnym. Oceniano  stymulujący wpływ na wzrost rzęs. Badanie zostało przeprowadzone zgodnie z Procedurą Badawczą PB15/DA ITA-TEST, pod kontrolą lekarza dermatologa oraz lekarza okulisty, na odpowiednio dobranej grupie probantek w warunkach domowych w okresie od 25.03.2013 r. do 28.05.2013

Do badania lekarz dermatolog i okulista, zakwalifikowali 20 kobiet w wieku od 25 do 64 lat, które odpowiadały wskazaniom do stosowania wyrobu. Wszystkie probantki miały rzęsy krótkie, osłabione i wypadające. Wśród wytypowanych kobiet, 14 miało oczy wrażliwe, 7 nosiło okulary, 1 stosowała szkła kontaktowe. Probantki otrzymały po jednym opakowaniu badanego produktu, wraz ze specjalnie opracowaną ankietą (z 10-punktową skalą ocen, której była przypisana ocena słowna). Badanie ukończyło 19 kobiet. Lekarz okulista stwierdził, iż wielokrotna aplikacja preparatu w codziennej pielęgnacji rzęs (1 raz dziennie przez 8 tygodni) nie wywoływała odczynów kontaktowych w miejscu stosowania, co ocenił lekarz okulista. W wyniku badania potwierdzono, że preparat może być stosowany przez osoby mające oczy wrażliwe i podatne na podrażnienia. Ponadto, 58% probantek odnotowało bardzo wyraźne lub wyraźne zmniejszenie wypadania rzęs, a 37% również bardzo wyraźne lub wyraźne wydłużenie rzęs. 63% probantek przyznało, że serum przywraca zdrowy wygląd rzęs.

Na postawie przeprowadzonego badania potwierdzono, że Serum Inveo pielęgnuje rzęsy i wspomaga ich wzrost, hamuje wypadanie rzęs oraz stymuluje ich odrastanie, wzmacnia, wydłuża i zagęszcza rzęsy.

Preparat odpowiada wymaganiom testu zgodności ze skórą atopową i szczególnie wrażliwą, łatwo ulegającą podrażnieniom oraz spełnia wymagania stawiane wyrobom kosmetycznym o deklarowanych właściwościach hypoalergicznych.

Produkt powstał na bazie składnika  wykorzystywanego w leceniu schorzeń oka. W badaniach aplikacyjnych, poza skutkiem leczniczym, zauważono znaczną poprawę kondycji rzęs. Przy długotrwałym  stosowaniu  leku rzęsy były dłuższe, mocniejsze i ciemniejsze. Stąd też jego wykorzystanie w kosmetyce. Preparat INVEO  ponadto wzbogacony jest ekstraktem ze świetlika otrzymywanym z ziela świetlika lekarskiego Euphrasia officinalis. Ekstrakt jest bogatym źródłem garbników, zawiera również glikozydy i kwasy fenolowe. Działa ściągająco oraz kojąco na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Nawilża skórę i zmniejsza nadwrażliwość na światło. Łagodzi oznaki zmęczenia. Tonizuje oraz doskonale wygładza naskórek.  W celu uzyskania jak najbardziej delikatnego, nie drażniącego produktu,  zastosowano w recepturze składniki pomocnicze  używane również w kroplach do oczu.  

Uzyskanie wyniki badań aplikacyjnych i dermatologicznych pozwoliły na wdrożenie  na rynek  bezpiecznego, a jednocześnie skutecznego produktu, gwarantującego  piękne, zdrowe, gęste i długie  rzęsy. Niemniej jednak gwarantem  skutecznej kuracji jest CIERPLIWOŚĆ. Pierwsze efekty stosowania preparatu pojawiają się po 6-8 tygodniach REGULARNEGO stosowania. W trakcie badań okazało się, że u niektórych osób pierwsze efekty zauważalne były dopiero w 10 tygodniu aplikacji!  Czas, który musi upłynąć do zaobserwowania pierwszych efektów jest bardzo indywidualny i zależy od wielu czynników, najważniejsze jest nie przerywanie kuracji po 2 lub 3 tygodniach, nie zniechęcanie się. Nagrodą będą zdrowe, długie i piękne